رونمایی از جهادگران علم و فناوری کشور در نمایشگاه اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد

اهمیت استفاده از سیستم‌های نوین نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در برش پوشاک
ژانویه 25, 2017
مرکز حصان(س) میزبان جمعی از صنعتگران، پژوهشگران و فعالان بسیج نساجی و پوشاک کشور شد.
می 2, 2017

رونمایی از جهادگران علم و فناوری کشور در نمایشگاه اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد

رونمایی از جهادگران علم و فناوری کشور در نمایشگاه اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد

چهارمین جشنواره بزرگ جهادگران علم و فناوری در روزهای ۹ و ۱۰ اسفندماه با مشارکت سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور و دانشگاه آزاد اسلامی در محل دائمی نمایشگاه اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد برگزار گردید.

به گزارش مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات نساجی، پوشاک، مد و لباس حصان (س)، چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در ۹ اسفندماه با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و دکتر قدیانی، رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری، توسط دبیر شورای عالی امنیت ملی افتتاح شد.

حسین منوری،  مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص این رویداد بیان داشت: «در این جشنواره بسیج و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دو مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پایان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گوشه‌ای از دستاوردهای خود را با رویکرد ارائه محصولات دانش بنیان در معرض دید عموم قرار داد. در این رویداد بیش از ۳۰۰ مبتکر و مخترع با ارائه حدود ۲۹۰ طرح حضور داشتند که از ۶ طرح دانش بنیان تجاری سازی شده یا در آستانه تجاری شدن سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری و دانشگاه آزاد رونمایی شد.»

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور گفت: «با همکاری مناسب و مذاکراتی که از زمان بازدید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای بسیج در آذرماه امسال آغاز شده، امیدواریم که زمینه تحقق شعار سال ۹۵ به بهترین نحو فراهم شود.»

منوری در پایان اظهار داشت: «در حاشیه این جشنواره، برنامه‌ریزی برای برگزاری سه کارگاه آموزشی با محوریت تجاری سازی محصولات توسط حوزه معاونت پژوهش و فناوری با همکاری اساتید دانشگاه آزاد اسلامی صورت پذیرفت که بسیار مورداستقبال بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره علم و فناوری  با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، سرلشکر حسن فیروزآبادی مشاور عالی مقام معظم رهبری و دکتر حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی در ۱۱  اسفندماه ۹۵ سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، از برگزیدگان مراتب تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم، از خانواده‌های شهدای علمی حسن طهرانی‌مقدم، محمد سلگی، مهدی نواب، مهدی دشتبان‌زاده، محمد غلامی، سید رضا میرحسینی، سعید نبی‌پور، علی کنگرانی و شهید حمید عوان‌نژاد و از خانواده‌های دو شهید مدافع حرم، شهید مصطفی کریمی و شهید سیدمصطفی موسوی (مخترع و دانشجوی کارشناسی‌ارشد واحد تهران غرب دانشگاه آزاد اسلامی) تقدیر شد.

همچنین پایگاه‌های علمی شهید علم‌الهدی تهران بزرگ و پایگاه علمی زینبیه تهران به عنوان پایگاه‌های علمی برتر معرفی شدند.

در بین طرح‌های دانش‌آموزی ارائه شده به این جشنواره نیز طرح دستگاه تشخیص نشتی لوله‌های آب از مبینا وطن‌خواه و از استان هرمزگان و طرح آسانرو معلولین از پریناز رحیمی و از استان کردستان به عنوان برگزیده این بخش معرفی شدند.

در بخش استان‌های برتر در خانه نخبگان از ۳۰ خانه، استان‌های خراسان جنوبی، اردبیل، آذربایجان شرقی و استان کرمانشاه به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

همچنین، مرکز حمایت و هدایت از تحقیقات نساجی، مد و لباس حصان (س) و مرکز تحقیقات نانوپوشش نیز به عنوان دو مرکز برتر در حوزه مراکز حمایت و هدایت برتر از تحقیقات تجربی معرفی و تقدیر شدند. همچنین، سه استان خراسان جنوبی، تهران و اردبیل هم به عنوان غرفه‌های برتر چهارمین نمایشگاه جهادگران علم و فناوری معرفی شدند.

در بخش پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی هم از دکتر ناصر مدیرشهلا از واحد تبریز و دکتر علی شریف‌زاده از واحد شهرضا تقدیر شد و به نمایندگی از غرفه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در این نمایشگاه جایزه غرفه‌های برتر دانشگاه نیز به دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اهدا شد.

همچنین، در این مراسم از دکتر مصطفی دعاگویی رئیس حوزه ریاست دانشگاه و دکتر حسین منوری مدیرکل روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل همیاری و همکاری در برگزاری این جشنواره تقدیر گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *